" Загальна характеристика господарства України" Конспект уроку - 9 клас - Уроки географії - Каталог статей - Преподавание географии в школе
Суббота, 03.12.2016, 09:48 | Приветствую Вас Гость

Каталог статей

Главная » Статьи » Уроки географії » 9 клас

" Загальна характеристика господарства України" Конспект уроку
Тема. Загальна характеристика господарства України.
 
Мета. Дати визначення понять "господарство", "національний господарський комплекс", "спеціалізація", "кооперування" "територіальний поділ праці"; охарактеризувати типи підприємств за формами власності; розвивати навички аналізу; аналізувати динаміку зміни ВВП; співвідносити навчальний матеріал з реаліями сьогодення; виховувати географічну та економічну культуру та логічне мислення.
 
Тип уроку: урок вивчення і первинного закріплення матеріалу.
 
Обладнання: статистичні таблиці, атласи, підручник.
 
                                                Хід уроку.
 
I.Актуалізація опорних знань.
 
1.Що вивчає економічна та соціальна географія України?
2.Що означає слово" господарство"? Поясніть.
 
II. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності.
 
 Є домашнє господарство. Кожен з вас не просто з книжок знає про нього та ведення, адже прийшовши зі школи, допомагаєте батькам поратися по господарству. Кожна країна має також своє господарство. З чого воно складається та від чого залежить злагодженість у роботі його механізмів, ми і дізнаємося сьогодні на уроці.
 
III.  Вивчення нового матеріалу.
 
                                               План.
 
1. Економіка, господарський комплекс, територіальний поділ праці, продуктивні сили, кооперування, спеціалізація.
 
2. Національна економіка. Ознаки.
 
- наявність тісних економічних звязків між підприємствами на основі поділу праці.
- загальне економічне середовище (єдине економічне законодавство, загальна грошова одиниця і т. д.)
- наявність загального економічного центру, який виконує регулюючу та координуючу роль засобами економічної політики;
- системи економічного суверинітету та захисту.
 
IV. Перевірка знань блоку.
 
1. Доведіть, що " спеціалізація" та "кооперування "- єдність протилежностей.
2. Складіть логічну схему, яка б продемонструвала звязки між поняттями, викладеними у першому пункті плана.
 
III.Вивчення нового матеріалу.
 
2.Сучасні зміни в господарському комплексі країни.
 
Здобувши державну незалежність, країна здійснює перехід від командної економічної системи до ринкової.
Наведені в таблиці системи протилежні за вказаними ознаками ( на мультимедійній дошці).
 
Ознаки Планова Ринкова
Форми власності та засоби виробництва Державна власність на ресурси. Підприємства- власність держави. Приватна власність на ресурси, більшість підприємств- приватні.
Методи узгодження і управління. Централізоване управління, планування. Діяльність господарства регулюється попитом і пропозицією на основі конкуренції.
 
Динаміка зміни ВВП( у відсотках) відносно 1990 року( слайд). 
 
Завдання: побудова графіка, аналіз.
 
Рік 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008
ВВП 43,2 47,2 49,7 54, 4 61, 0 62, 7 67, 3 74,0 70.7
 
3.Типи підприємств за формами власності (розповідь).
 
Завдання.
Припустіть, яку форму власності можуть мати такі підприємства: вугільна шахта, перукарня, продуктовий магазин, машинобудівний завод, поліклініка району, фермерське господарство, маршрутне таксі.
 
IV. Підсумки уроку.
 
V. Домашнє завдання: опрацювати відповідний текст підручника.
 
 
 
Категория: 9 клас | Добавил: Админ (01.12.2011)
Просмотров: 2774 | Теги: 9 клас., географія, національне господарство | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
6 клас [21]
7 клас [22]
8 клас [11]
9 клас [10]
10 клас [23]
Вход/Регистрация
Наш опрос
Чертя что, а сбоку бантик. Это
Всего ответов: 268
Друзья сайта
  • Детки - Бедки
  • Погода в доме
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0