Конспект урока з географії 9 класу " Рослинництво України" - 9 клас - Уроки географії - Каталог статей - Преподавание географии в школе
Суббота, 10.12.2016, 17:38 | Приветствую Вас Гость

Каталог статей

Главная » Статьи » Уроки географії » 9 клас

Конспект урока з географії 9 класу " Рослинництво України"
Тема. Сільське господарство. Рослинництво.
 
Мета: охарактеризувати галузеву структуру рослинництва, значення рослинництва в економіці держави, поняття «врожайність», «трудозатратність»; удосконалювати навички аналізу статистичних даних щодо сільськогосподарського виробництва; виховувати самостійність мислення, цікавість до теми, аналітичні здібності, патріотизм.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: атласи, підручники, презентація « Розвиток рослинництва в Україні»
 
                       Хід уроку
 
I. Організаційна хвилина.
II.Актуалізація опорних знань.
1. Які сільськогосподарські культури ви знаєте?
2. Яка сировина необхідна для виробництва круп,хліба, олії, цукру?
3. Яка особливість праці в сільському господарстві?
 
 ІII. Мотивація навчальної діяльності.
 
 Ми жителі села, у більшості з вас і діди, батьки мають сільське коріння.Але ким би ми не були- жителями міста чи села, українцями, або ж японцями- всі маємо потребу в їжі. Вся сировина для харчової і легкої промисловості – це результат кропіткої праці селянина. Ось сьогодні на уроці у нас і піде мова про це виробництво .
II. Вивчення нового матеріалу.
 
1. Галузева структура і виробничі особливості рослинності.
2. Географія галузі.
3. Практична робота 9.
Перегляд презентації.
Рослинництво — галузь сільського господарства, яка вирощує зернові технічні, кормові культури, а також овочі і фрукти. Основою рослинництва країни є вирощування зернових — пшениці, жита, проса, кукурудзи, рису та ін. Зернові — одні з основних продуктів харчування людини, а також сировина для харчової промисловості. Врожайність — кількість сільськогосподарської продукції в центнерах на 1 га посівної площі. На врожайність сільськогосподарських культур впливає сприятливе поєднання світла, тепла і вологи під час їх росту (вегетаційний період — це час від сходів рослини до плодоносіння). Потреба в теплі вимірюється тривалістю вегетаційного періоду і сумою середньодобових температур за відповідний період. Чим більш теплолюбна рослина, тим вище повинна бути сума температур для її вирощування. Важлива також стійкість сходів до весняних заморозків. Потреба рослин у волозі визначається кількістю води в грамах, необхідних для отримання 1 г сухої речовини врожаю (вона велика, наприклад, у рису, овочів, але мала у проса). Галузі рослинництва розрізняють також за трудозатратністю. До таких галузей відносять технічні (прополювання), овочеві (прополювання і збір урожаю) культури. Також трудозатратні процеси збору врожаю в садах і виноградниках.В Україні під урожай 2008 р. сільськогосподарські культури було посіяно на площі 27,1 млн га, у т. ч. сільськогосподарськими підприємствами — на 19,4 млн га (71,6 %), господарствами населення — на 7,7 млн га (28,4 %). Порівняно з 2007 р. загальна посівна площа збільшилась на 1,1 млн га (на 4,2 %). Провідне місце в структурі посівів займають зернові культури. В Україні вирощують озимі та ярові культури. Озимих культур висівають більше, тому що вони більш урожайні. Але несприятливі умови призводять до знищення посівів озимих культур і доводиться пересівати їх яровими. Основною зерновою культурою України є озима пшениця.
 
Завдання:
 
Опрацюйте текст підручника та інші джерела географічних знань і заповніть таблицю.(Робота в парах)
 
Сільськогосподарська культура Географія            Необхідні умови для     вирощування
     
 
ІV. Закріплення знань
 
1. У яких областях України вирощують озиму пшеницю? Чому саме в цих?
2. Чому ярову пшеницю висівають у степах?
3. Як райони вирощування проса і вівса пов’язані з ґрунтово- кліматичними умовами?
4. Як називається посухостійка теплолюбна зернова культура з високою кормовою цінністю, яку вирощують у степу?
5. Де зосереджені основні посіви цукрового буряка? Поясніть.
6. Назвіть і поясніть, де вирощують соняшник. Припустіть, які екологічні умови є сприятливими для зростання цієї культури.
7. Які причини визначають географічне розповсюдження посівів льону-довгунця?
8. Де знаходяться найбільші площі під картоплею? Поясніть.
 
V.Підсумки уроку .
 
VI. Домашнє завдання: опрацювати відповідний матеріал підручника. Практична робота 9. Нанесення на контурну карту розміщення посівів найважливіших сільськогосподарських культур.
Категория: 9 клас | Добавил: Админ (16.03.2012)
Просмотров: 4641 | Теги: растениеводство, сельское хозяйство | Рейтинг: 4.7/12
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
6 клас [21]
7 клас [22]
8 клас [11]
9 клас [10]
10 клас [23]
Вход/Регистрация
Наш опрос
Чертя что, а сбоку бантик. Это
Всего ответов: 271
Друзья сайта
  • Детки - Бедки
  • Погода в доме
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0