"Електроенергетика ". Урок у 9 класі - 9 клас - Уроки географії - Каталог статей - Преподавание географии в школе
Среда, 07.12.2016, 13:30 | Приветствую Вас Гость

Каталог статей

Главная » Статьи » Уроки географії » 9 клас

"Електроенергетика ". Урок у 9 класі
Тема: Електроенергетика України.
 
 Мета: Скласти регіональний географічний прогноз, на основі якого зробити висновок про перетворення природи людиною. Для цього необхідно вирішити завдання:
- визначити за картою регіон будівництва;
- скласти його фізико-географічну характеристику;
- розглянути необхідність та можливість здійснення даного проекту з різних точок зору:
а/ енергетиків-проектувальників;
б/ екологів;
в/ економістів.
- узагальнити різні точки зору та сформулювати висновок.
Розвивати логічне мислення, вміння аналізувати різні джерела знань, робити висновки про вплив галузі на навколишнє середовище.
Розвивати практичні навички і вміння користуватись географічними атласами і картами України.
Сприяти формуванню світогляду активної громадської позиції, свідомого ставлення до розвитку господарства країни.
 
Обладнання: атласи, довідники, слайди.
 
 Тип уроку: ділова гра "Чи доцільно на півдні України будувати електростанції?"
 
                                     Хід уроку: 
 
 I. Мотивація навчальноїі пізнавальної діяльності учнів.
 
Існують галузі авангардної трійки. Це машинобудування, хімічна промисловість і електроенергетика. Саме від розвитку цих галузей залежить стан економіки країни . Але крім позитивних проявів, існують деякі негаразди, як от територіальне розміщення. Як впливає будівництво гідроелектростанцій на навколишнє середовище і де доцільніше їх будувати , ми і розглянемо сьогодні на уроці.
 
II.Вивчення нового матеріалу.
 
Формується 4 групи /у кожної своє завдання/.
 
1. Група географів і гідрологів.

Завдання: Складіть, фізико-географічну характеристику регіону за планом:
а/ рельєф;
б/ клімат:
в/ води суходолу;
г)природна зона;
д/ загрозливі для людини явища природи;
є/ характеристика р. Дніпра.
Зробіть висновок про екстремальність умов роботи та побуту людини.
 
2. Енергетики - проектувальники.

Завдання: Згадайте позитивні риси будівництва та роботи ГЕС, АЕС, ТЕС.
Розкажіть, як створення різних типів електростанцій буде впливати на освоєння
території.
Зробіть висновок про доцільність будівництва.
 
3. Економісти.
 
- Якщо водосховище буде побудовано, то воно заллє площу 2155 км кв.
Враховуючи, що врожайність зернових у цьому районі близько 30 ц/га, обчисліть втрати, до яких приведе вилучення земель з сівообороту та переведіть їх у грошові одиниці. Зробіть висновки, наскільки великі втрати врожаю при затоплені земель.
 
 4. Екологи.
 
- Згадайте, до яких негативних наслідків може призвести будівництво ГЕС, ТЕС, АЕС?
- Які зміни природних компонентів у природному комплексі виникають?
Постарайтеся зробити географічний прогноз. 
 
 5. Представники місцевого населення.
 6. Спеціальна комісія.
 
- Прослухайте всі виступи, оцініть позитивні та негативні сторони проектів,
винесіть рішення.
 
III. Заключне слово вчителя.
 
IV. Домашнє завдання. Опрацювати відповідний текст підручника.
Категория: 9 клас | Добавил: Админ (25.10.2011)
Просмотров: 1893 | Комментарии: 1 | Теги: урок у 9 класі, географія у школі., Електроенергетика | Рейтинг: 4.6/7
Всего комментариев: 1
1  
Спасибо за идею:)). Немного доработала и получился не стандартный, а открытый урок.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
6 клас [21]
7 клас [22]
8 клас [11]
9 клас [10]
10 клас [23]
Вход/Регистрация
Наш опрос
Чертя что, а сбоку бантик. Это
Всего ответов: 271
Друзья сайта
  • Детки - Бедки
  • Погода в доме
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0