Конспект уроку з географії 8 класу" Моря України" - 8 клас - Уроки географії - Каталог статей - Преподавание географии в школе
Пятница, 25.07.2014, 19:21 | Приветствую Вас Гость

Каталог статей

Главная » Статьи » Уроки географії » 8 клас

Конспект уроку з географії 8 класу" Моря України"
Тема. Природні комплекси Чорного та Азовського морів.
Мета: ознайомити учнів з розмірами, глибинами, елементами берегової лінії Чорного й Азовського морів; охарактеризувати природні умови морів; розкрити причини наявності сірководню в Чорному морі; зробити висновки щодо стану природних ресурсів Чорного й Азовського морів, проблем їх використання та охорони;продовжити формувати навички роботи з тематичними картами.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: фізична карта України, атласи, відеоряд Чорного й Азовського морів.
 
                                          Хід уроку.
I.  Організаційний момент.
 
II. Актуалізація опорних знань учнів.
 
Бесіда за питаннями:
1. Що називаємо морем? Чим море відрізняється від океану?
2. Чим відрізняються внутрішні моря від окраїнних?
3. Що таке солоність води, у яких одиницях вона вимірюється?
4. Чому в різних частинах моря або океану може бути різна солоність?
5. Які види руху води в океані ви знаєте? Що називають « річкою в океані?»
6. Поясніть твердження” Держави, чия територія омивається морями мають вигідне положення».
 
II. Мотивація навчальної діяльності.
 
 Океан – колиска життя...Ви вже чули цей вислів. Та й люди старалися селитися на узбережжі річок, морів, океанів. У нашої країни дуже зручне географічне положення, тому, що береги її омивають два моря: Чорне і Азовське. А це -зв'язок з морськими державами світу, та й не тільки. Що ми знаємо про ці моря? ( бесіда). Як розуміти слова поета: « Херсонщина – земля 5 морів?». До речі, дехто з дослідників називає Азовське море затокою Чорного .Так це чи ні? То ж порівняємо моря  і спробуємо зробити свої висновки.
 
III. Пояснення нового матеріалу
 
                                                План.
1. Чорне море.
2. Азовське море.
а)географічне положення(робота учнів з картою).
б)геологічна історія утворення, рельєф котловини( розповідь вчителя. Геологічна історія бере початок з океану Тетіс, з якого утворювалися кілька морів – Сарматське, Меотичне, Понтійське.7-5 тис років до нашої ери встановився зв'язок з Середземним морем).
в) характеристика природних умов і ресурсів(перегляд і коментування презентації); У Чорному морі рослинний і тваринний світ переважно знаходиться у верхньому горизонті, збагаченому киснем. Загалом у морі налічується понад 620 видів рослин і 2 тис. видів тварин. Більшість рослин — це донні та планктонні водорості. Поширені бурі та червоні водорості. Із 160 видів чорноморських риб найпоширенішими є кілька, ставрида, хамса, камбала-калкан, кефаль, білуга, оселедець; бички, морський окунь. У Чорному морі також живуть далекосхідний лосось (горбуша), балтійська тріска, До ссавців Чорного моря належать тюлень-монах і три види дельфінів: афаліна, білобочка й азовка. Найбільший дельфін — афаліна, трохи менший — білобочка, а найменший — азовка. Тваринний світ Азовського моря налічує близько 400 видів — від одно­клітинних до риб і ссавців. Останні представлені одним видом дельфінів — азовкою. Видовий склад риб становить 79 видів, із яких промислове значен­ня мають тюлька, пеленгас, хамса, судак, кефаль, оселедець керченський, бички, лящ, камбала, осетрові. Із мінеральних ресурсів найбільше значення мають родовища нафти й природного газу на шельфі Чорного моря та в центральній частині Азовського моря.
г) екологічні проблеми морів(відкритий мікрофон).
- чи вивчали ви на уроках хімії таке поняття як сірководень?
Сірководень - безбарвний газ із запахом тухлих яєць і солодкуватим смаком. Хімічна формула - H2S. Погано розчинний у воді( утворює слабу кислоту), добре - в етанолі, отруйний. При великих концентраціях роз'їдає  метали. При контакті з повітрям може займатися.
- як ви думаєте, чи токсичний цей газ?
Дуже токсичний. Вдихання повітря з невеликим вмістом сірководню викликає запаморочення, головний біль, нудоту, а зі значною концентрацією призводить до коми, судом, набряку легенів і навіть до летального результату. При високій концентрації одноразове вдихання може викликати миттєву смерть. 
 -а ось на глибині, в середньому 200 метрів і нижче у Чорному морі    і спостерігається накопичення цього газу.  Що станеться, коли він підніметься і  вступить в реакцію з повітрям? 
- А як на вашу думку тут утворився сірководень?
- Чи можливе використання цього газу?
Скажете - ні, і помиляєтеся. В останні роки розглядається можливість використання сірководню, накопиченого в глибинах Чорного моря, в якості енергетичного (сірководнева енергетика) і хімічної сировини.
- Крім цієї проблеми, які ще екологічні проблеми можете назвати? І не тільки Чорного, але й Азовького морів( робота з підручником).
 
IV. Закріплення матеріалу.
 
1. Назвати середні та максимальні глибини морів, середню солоність вод, напрям морських течій, мінерально- сировинні ресурси.
2. Робота за підручником
Учні працюють із матеріалом підручника та картами атласу. їхнє завдання — скласти порівняльну таблицю «Спільні та відмінні риси Чорного й Азовського морів".
 
V. Підсумки уроку.
 
VI. Домашнє завдання :опрацювати відповідний текст підручника, підготуватися до уроку узагальнення та контролю знань.
Категория: 8 клас | Добавил: Админ (18.03.2012)
Просмотров: 2643 | Теги: Моря Украины, водные массы, жизнь в морях., климатические условия | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Категории раздела
6 клас [20]
7 клас [22]
8 клас [11]
9 клас [10]
10 клас [22]
>
Вход/Регистрация
Поиск
Пользовательский поиск
Наш опрос
Учитель это:
Всего ответов: 748
Друзья сайта
Народная медицина. Лечение травами, народными средствами
  • Advego - общайся и зарабатывай
  • Статистика

    Онлайн всего: 0
    Гостей: 0
    Пользователей: 0