Конспект уроку"Основні географічні закономірності.Практична робота 3. - 7 клас - Уроки географії - Каталог статей - Преподавание географии в школе
Суббота, 10.12.2016, 17:36 | Приветствую Вас Гость

Каталог статей

Главная » Статьи » Уроки географії » 7 клас

Конспект уроку"Основні географічні закономірності.Практична робота 3.
Тема. Основні географічні закономірності.Практична робота 3. Аналіз тематичних карт ( кліматичних поясів і областей) з метою виявлення основних географічних закономірностей.
 Мета уроку: Охарактеризувати вплив кліматотвірних чинників на формування клімату різних територій Землі;ознайомити учнів з кліматичними поясами; виявити відмінності між основними і перехідними кліматичними поясами;вчити наводити приклади кліматичних областей та пояснювати причини їх утворення; продовжити формування вміння працювати з кліматичною картою.
 Тип уроку : комбінований.
Обладнання: настінна карта «Кліматичні пояси Землі», атласи, зошити для практичних робіт.
                                              Хід уроку
I.  Організаційний момент.
II. Фронтальне опитування.
1.  Назвіть найголовніші географічні закономірності.
2. Які наслідки руху Землі навколо своєї осі, навколо Сонця?
3. Скільки існує годинних поясів?
4. На дошці схематично зобразити платформу, рухомий пояс, щит, западину.
5. Які форми рельєфу їм відповідають?
III.Актуалізація опорних знань.
1.Що таке «погода», «повітряна маса», «клімат»?
2.Як змінюється температура на земній поверхні?
3.Як змінюється тиск і атмосферні опади на Землі? Від чого це залежить?
 IV.Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності.
Чому на жодній планеті нашої Сонячної системи немає життя? ( « Відкритий мікрофон»).
Ви правильно згадали про атмосферу, бо вона є дуже важливою оболонкою Землі. Саме вона захищає нас від космічних холода і спеки, прикриває від метеоритів...Врешті решт саме від її чистоти залежить здоров "я населення. Та й життя. Людина місяць може бути без їжі, дні без води і всього декілька хвилин без повітря. В атмосфері формується клімат і кліматичні пояси. А вже людина обирає, де їй жити – в теплі чи холоді. Закономірності розподілу кліматичних поясів відображає карта « Кліматичні пояси та області». Сьогодні на уроці ми згадаємо, як працювати з цією картою, чому вона має саме такий вигляд і це допоможе нам визначати кліматичні особливості Землі і згодом знайти для проживання найкраще місце на Землі.
 Ах, как же прекрасна наша планета!
Вот - белая лента,
Вот синего цвета,
А вот голубеет под ней полоса...
Земля в разноцветные ленты одета,
Точней - в климатические пояса.

Взгляните, вверху, там, где Северный полюс,
Вы сразу полярный увидите пояс.
А что означает пояс Полярный?
Там климат суровый и жутко коварный!
Холодные ветры летят как ножи,
И мёрзнут медведи и даже моржи.

Чуть ниже- пояс умеренный
И климат в нём тоже нужный,
Не то, чтобы очень северный,
Но и не так, чтобы южный.

Ещё ниже- пояс тропический.
Там даже зимою тепло,
И снег видят люди, практически
Не чаще, чем НЛО.

Зачем же наш глобус так
Располосован
И распоясован?
Зачем?-Чтобы было ясней для народа,
Где климат какой,
И какая природа!
Поет Усачьов назвав майже всі основні пояси, але ж існують ще і перехідні.Наше завдання на уроці- визначити кліматичні пояси , області та встановити, чому на тій чи іншій частині Землі різний клімат.
V.План вивчення нового матеріалу.
 1.Клімат.
 Район екватора являє собою територію, яка добре прогрівається з низьким тиском і, отже, значним зволоженням.
-Яка повітряна маса, на вашу думку, панує тут?
-Які погодні умови тут протягом року?
-Назвіть кліматичний пояс, який носить однойменну назву з повітряною масою(тропічний, помірний, арктичний кліматичний пояс).
-Яка погода в тропічному кліматичному поясі, якщо тут панує тропічне повітря?
- А в арктичному поясі яка погода?
- В деяких районах Землі погода незмінна. То що ж таке «клімат»? Які кліматотвірні чинники можемо назвати?
2.Робота з підручником і кліматичною картою( робота в парах по визначенню кліматичних поясів та їх характеристика).Запис до таблиці .
 
кліматичний пояс по яким широтам проходить температура січня температура липня опади
         
- А тепер коротко, без цифр, дайте характеристику кожного кліматичного поясу(Чи є сезони, холодно чи тепло, опадів багато чи мало). Дивлячись на таблицю, чи можете сказати, яка закономірність прослідковується?
2.Перехідні пояси.
Розповідь про те, що влітку в північній півкулі повітряні маси переміщуються на північ, а взимку зміщуються в напрямку екватора, тобто в кожному перехідному поясі влітку панує повітряна маса пояса, розташованого нижче нього, а взимку того, який вище.
3.Кліматичні області.
-Ми вже вели розмову про те, що промінчики сонця неоднаково обігрівають Землю. Чим гостріший кут, тим прохолодніше. Це закономірність. Але є винятки з правил. Погляньте на карту.Майже у кожного кліматичного пояса є кліматичні області.На вашу думку, які причини їх утворення?
-Завдання.Опишіть одну область тропічного поясу.
VI.Запитання і завдання для закріплення матеріалу.
1.Назвіть основні кліматотвірні чинники.
2.Поясніть, що таке кліматичні пояси.
3.Скільки існує основних і перехідних?
4.Наведіть приклади кліматичних областей. Поясніть причини їх утворення.
 VII Підсумки уроку.
VIII. Домашнє завдання.
Категория: 7 клас | Добавил: Админ (18.09.2012)
Просмотров: 2310 | Теги: перехідні кліматичні пояси, Основні географічні закономірності., кліматичні області | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
6 клас [21]
7 клас [22]
8 клас [11]
9 клас [10]
10 клас [23]
Вход/Регистрация
Наш опрос
Чертя что, а сбоку бантик. Это
Всего ответов: 271
Друзья сайта
  • Детки - Бедки
  • Погода в доме
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0