Конспект уроку "Євразія. Природні зони. Висотна поясність" - 7 клас - Уроки географії - Каталог статей - Преподавание географии в школе
Пятница, 28.11.2014, 19:43 | Приветствую Вас Гость

Каталог статей

Главная » Статьи » Уроки географії » 7 клас

Конспект уроку "Євразія. Природні зони. Висотна поясність"
Тема. Євразія. Природні зони тропічного, субекваторіального та екваторіального поясів. Висотна поясність.
Мета : охарактеризувати закономірності розміщення природних зон у тропічному, субекваторіальному та екваторіальному поясах ; поглибити та систематизувати знання учнів про природні зони; закріпити практичні вміння учнів характеризувати природні зони; формувати поняття про екологічні проблеми материка; пояснювати залежність природи материка від особливостей його географічного положення та рельєфу.
Тип уроку : комбінований.
Обладнання: карта «Природні зони Євразії», атласи, підручники, слайди рослинного і тваринного світу природних зон.
                                           Хід уроку.
I.  Організаційна хвилина.
II. Актуалізація опорних знань.
 1. Що таке природна зона?
 2. Чому природні зони розташовані, переважно, поширотно?
 3. Які основні причини порушення широтної зональності?
III. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.
Сьогодні ми продовжимо вивчати природні зони Євразії. Але ж великі площі території материка займають гори. Отже згадаємо висотну поясність, і тут доречна буде давня легенда, яку я вам і розповім. Одного разу старійшина далекого села біля гір Кавказу, відправляв юнаків на високу гору. Бо кожному з них хотілося довести, що найсміливіший він, найвитриваліший.
...Ідіть, поки вистачить сил. Якщо тяжко буде - повертайтеся назад, але нехай кожний принесе мені гілочку з того місця, відкіля повернув додому.
Перший повернувся з гілочкою дуба.
-Ні, недалеко ти дійшов, тільки трохи піднявся...
Другий приніс гілку бука, а невдовзі з' явився і третій з гілкою ялини.
-Молодець, юначе, далеченько піднявся,- мовив дідусь.
Довго не було четвертого хлопця, і як же були здивовані його товариші, тому , що в руках юнака не було нічого.
- Тобі не потрібна гілка,- усміхнувся старий.- Перемога сяє у твоїх очах, твоєму голосі. Це одна з вершин твого життя. Ти бачив гору у всій ії величі.
- Чому дідусь похвалив юнака, адже той не приніс нічого?
Як дідусь дізнававався про те, хто з юнаків піднявся на яку висоту? Хочете дізнатися? Починаємо?
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Завдання.Опрацювати текст підручника, заповнити таблицю (продовження).

Природна зона Кліматичний пояс Грунти Рослини Тварини
- Поглянемо, чи не сплутаєте ви тварин і рослин Євразії з рослинами і тваринами інших материків. ( Розповідь. Слайд. Діти називають об'єкт).
 - Всі ми з дитинства знаємо про цю тварину і ніхто не здогадується, що це чудо в світі ссавців. Як він виживає в пустелі? У нього немає копит, їх замінює мозолиста подушка - відмінний амортизатор та ізолятор, тому ноги не тонуть у піску. Ця тварина може легко переносити від 40 градусів тепла до сорока градусів морозу. Верблюд витримує не тільки такі амплітуди температур, але і різницю тиску, піднімаючись на висоту 3 км. А два горби на спині? Горби - це комори, в яких накопичується жир. Нестача кормів ... Інші ссавці від голоду помирають, але не він. У нього в горбах зберігається до 180 кг жиру, який і витрачається. Люди бояться, що тварина може плюнути і намагаються швидше від нього відійти. А даремно. Подивіться йому в очі - красиві, з густими віями. Вії захищають очі від пилу. І ніздрі можуть закриватися, якщо йому доводиться рятуватися від бурі. Вся ротова поверхню тварини укрита ороговілої пластиною. Це як наші нігті. Тварина не любитель колючок, але якщо нічого їсти, то з'їсть і їх, бо ротову порожнину захищає ороговілий епітелій. Хто він, цей «корабель пустелі»?
- Що то за комахи,подібні до нашого улюбленого цвіркуна? Чули влітку вночі, як він «пряде» свою пісню? Але комахи тільки трохи зовні схожі на нього, зате шкоди від них – надто багато. Не пересуваються по одному, здалеку подібні до хмарки, але коли сідають на поле – то через певний час з того зеленого поля тільки цурпалки залишаються. Хто ці ненажери?
- Всі бачили мультик про Мауглі. Давайте згадаємо ворогів та друзів хлопчини. Що ви про них можете розповісти? Як не важко здогадатися – це тварини півострова Індостан.( Мавпи, ведмідь, пантера, змії...Діти називають. Слайди – розповідь вчителя про тварин).
2. Погляньте на карту – великі площі Євразії зайняті гірськими системами та нагір'ями і саме тут простежується висотна поясність. Чим вище гори ,тим чіткіше вона проявляється. А які найвищі гори в Європі? Азії? Давайте, використовуючи таблиці та карти атласів,розглянемо висотні пояси цих гір, визначимо риси їх відмінностей.
V. Закріплення нових знань і умінь.
1. Я показую зону на карті, а ви по черзі називаєте жителів цієї зони, грунти, клімат.
2. Закриваємо зошити і атласи. Завдання: Перший учень іде до дошки- показує природну зону, інший називає кліматичний пояс і т. д. Але стараємося до зошита не підглядати.
3. Пам"ятаєте, на початку уроку я розповідала легенду про дідуся. То як він дізнався про те, хто з юнаків на якій висоті побував у горах? (бесіда)
VI.   Підсумки уроку.
VII. Домашнє завдання.
Категория: 7 клас | Добавил: Админ (24.04.2012)
Просмотров: 2036 | Теги: грунти, органічний світ, Природні зони Євразії. висотна пояс, Кліматичні пояси | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Категории раздела
6 клас [20]
7 клас [22]
8 клас [11]
9 клас [10]
10 клас [22]
>
Вход/Регистрация
Поиск
Пользовательский поиск
Наш опрос
Чёртя что, а сбоку бантик. Это
Всего ответов: 8
Друзья сайта
Народная медицина. Лечение травами, народными средствами
  • Advego - общайся и зарабатывай
  • Статистика

    Онлайн всего: 0
    Гостей: 0
    Пользователей: 0