"Зовнішні сили Землі", конспект, 6 клас - 6 клас - Уроки географії - Каталог статей - Преподавание географии в школе
Четверг, 02.10.2014, 18:26 | Приветствую Вас Гость

Каталог статей

Главная » Статьи » Уроки географії » 6 клас

"Зовнішні сили Землі", конспект, 6 клас
Тема: Зовнішні сили Землі.
 
Мета: Охарактеризувати зовнішні сили Землі, причини руйнування гір та результати творчої та руйнівної роботи вітру, льодовиків, поверхневих вод, морів; розвивати логічне мислення та формувати науковий світогляд.
 
Тип уроку : комбінований.
 
Обладнання: фізична карта світу, атласи, презентація.
 
                                       Хід уроку
І. Організаційна хвилина.
 
ІІ. Перевірка засвоєних знань і умінь учнів.( Вчитель показує гірську породу з колекції, учні в зошитах записують назву і символ, умовний знак, використовуючи карти атласу) ( показ гірських порід, коротка характеристика)
Крейда – осадова – використання –
Пісок - осадова -використання -
Кам′яне вугілля –
Залізна руда –
-Що називається корисними копалинами?
 
 ІІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.
 На мультимедійній дошці слайд, на якому гончар виготовляє горщик. 
- Вибачте, я здається увімкнула зовсім не те, що потрібно. Адже вивчаємо на уроці не тему з гончарства...Але раз вже слайд перед нами, то скажіть – що робить ця людина?
- А може гончар зробити горщика однією рукою? Може і одержиться, але не такий гарний і симетричний. Так і на Землі є «дві руки», які постійно перебувають в роботі. Це внутрішні і зовнішні сили. Про внутрішні ми вже знаємо. А ось про зовнішні сили, ми дізнаємося сьогодні на уроці.
 
IV. Вивчення нового матеріалу.
 
                         План вивчення нового матеріалу.
 
1.Вивітрювання.
 Ось так, кінець семестру і вчитися зовсім не хочеться. Якщо чесно, то і мені також. Тому не будемо нічого вчити, а розповім я вам казку про вивітрювання. ( Казка для шестикласників «Вивітрювання»). -Так хто і що руйнує гірку? ( показ слайдів – старі, напівзруйновані гори). Оце так ... Дивлюся, і думаю, що так через декілька тисяч років, на Землі буде суцільна рівнина. Сумно, картина невесела...А може хтось думає інакше?( Ні, тому що є ще внутрішні сили). Давайте відкриємо підручник і використовуючи текст, складемо схему, яке буває вивітрювання.
 
 2. Робота льодовиків. - Хто з вас допомагав мамі ліпити вареники або пиріжки? Цікава справа, правда ж? Більше 40 тис років тому на Землі утворився льодовик. Величезна маса льоду, яка рухалася з пн на південь. Хочете, продемонструю?( шматочок тіста викладається на дошку, яка розташована під нахилом, воно сповзає.)
 - А якщо попереду нього я покладу сірник, копійку, що з ними станеться? Правильно, тісто захопить їх з собою. А тепер уявимо, що це не дощечка і тісто. А Земля і льодовик, на шляху якого зустрічаються кам′яні брили. І льодовик потім цими брилами, як плугом, виорює глибокі виямки. Якщо наступить потепління, яку картину ми побачимо перед собою? (Озера і брили, залишені льдовиком).
 
3. Робота поверхневих вод.
 - Перед вами слайд, на якому зображено яр. Як, на вашу думку він утворився? Що потрібно робити, щоб таких «шрамів на обличчі» Землі було якнайменше?
 
4. Робота вітру. Слайд «Пустеля Сахара». Розповідь про причини утворення барханів, дюн.
 
- Як вам урок ? Було не важко? Бо мені, без вашої допомоги, було б нелегко. Тепер потрібно нам новий матеріал закріпити.
 
V. Закріплення матеріалу. Скласти кросворд, використовуючи поняття , що вивчалися.
 
VI. Домашнє завдання. Опрацювати відповідний параграф підручника.
Категория: 6 клас | Добавил: Админ (18.12.2011)
Просмотров: 957 | Теги: зовнішні процеси, вивітрювання, конспект. 6 клас | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email:
Код *:
Категории раздела
6 клас [20]
7 клас [22]
8 клас [11]
9 клас [10]
10 клас [22]
>
Вход/Регистрация
Поиск
Пользовательский поиск
Наш опрос
Учитель это:
Всего ответов: 764
Друзья сайта
Народная медицина. Лечение травами, народными средствами
  • Advego - общайся и зарабатывай
  • Статистика

    Онлайн всего: 2
    Гостей: 2
    Пользователей: 0