Конспект уроку з географії 6 класу" Льодовики, болота" - 6 клас - Уроки географії - Каталог статей - Преподавание географии в школе
Среда, 07.12.2016, 13:29 | Приветствую Вас Гость

Каталог статей

Главная » Статьи » Уроки географії » 6 клас

Конспект уроку з географії 6 класу" Льодовики, болота"
Тема. Болота, льодовики.
 
 Мета: актуалізувати уявлення про закономірності розміщення, особливості походження і значення боліт, льодовиків. Вчити розрізняти види боліт, льодовиків. Продовжити розвивати уміння аналізувати, робити висновки, прогнозувати. Удосконалювати навички роботи з картами, підручником, таблицями та іншими джерелами інформації.Виховувати любов до природи Землі , дбайливого ставлення до неї.
Обладнання: атласи, підручники, презентація «Льодовики , болота»..
Тип уроку: комбінований.
                                                  Хід уроку.
I.    Організаційна хвилина.
II.   Повторення матеріалу попереднього уроку.
Робота з опитувальними картками.
1.    Як утворюються озера?( схематично).
2.    Чому озера бувають з солоною водою і прісною? Наведіть приклади.
 
III. Актуалізація опорних знань.
 
1. Ви коли - небудь бачили болота? Плавні це болота? Поясніть вашу думку: якщо так – то чому, якщо – ні, то чому.
2. Що стає зі снігом на дуже високій горі?
3. Температура з підняттям вгору стає нижчою, чи навпаки – чим вище до сонця, тим тепліше?
 
IV. Вивчення нового матеріалу.
Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.
 Не вода і не суша-
 На човні не попливеш,
І ногами не пройдеш.
 
               *
Заховане під мохом-
Ні пройти пішки,
Ні проїхати верхи.
 
Про яку частину гідросфери йде мова?
 
Правильно – болота. А для чого нам вчити таку тему? А ще я хотіла б згадати і про льодовики...Чули, мабудь і таке слово? Давайте висловимо свої думки: що таке болото і льдовик? А хочете дізнатися більше про те як вони утворилися та їхнє значення ? Сьогодні це можливо на уроці.
                                            Хід  вивчення.
1. Що таке болото?
2. Причини виникнення боліт.
 Слайд 1 .Болота.
 Зверніть увагу на схему виникнення болота. Що потрібне найперше?:(а) опадів випадає більше, ніж випаровується;б) низинний рельєф; в)підземні води підходять близько до поверхні).Ось і утворилося низинне болото.
1. Що таке болото?
2. Назвіть причини виникнення боліт.
3. Покажіть на карті найбільш заболочені райони Землі.
 
Слайд 2.
 
Болота бувають низинні і верхові. Низинні, як ми вже знаємо, зустрічаються там, де близько підходять грунтові води. Розташовані вони в пониженнях рельєфу, мають увігнуту форму. Низинні болота непрохідні або важкопрохідні. Для утворення верхових боліт необхідно головна умова - надмірне зволоження.
- Яке значення боліт? Дуже давно люди вважали, що в болотах живуть страшні почвари, які можуть затягнути до себе. Навіть у казках про таке читаємо. У 20 столітті вважали, що потрібно висушувати болота і тоді родючих земель стане більше за рахунок осушених земель. Чи насправді це так?
 
 Слайд 3.
 
Болота Землі. Низинні, верхові(карта Землі, райони болотистих місцевостей).
 
1. Що таке льодовик.
2. Яких льодовиків на Землі більше : гірських чи покривних.
4. Значення льодовиків.
 
Слайд 4.
Льодовики. Льодовики - скупчення льоду, що утворився з снігу.
 
Слайд 5. Гірське заледеніння за площею значно поступається покривному , але за значенням для господарської діяльності людини , ми можемо поставити його на перше місце. Льодовики в горах утворюються вище снігової лінії. Тобто кожного року падає сніг, але на високих горах він не розтає.
 
Слайд 6. Погляньте на схему. Гірка висотою – 5 км, біля підніжжя температура не буває вищою 25 градусів. Яка температура буде на вершині? Вірно- 5 градусів морозу. Сніг, не розтане. Наступного року те ж саме і так багато десятків років. Сніг випадає, тисне на нижній, той підтає , пресується і утворюється на горі шапка з льоду.
 
Слайд 7. Володіючи пластичністю, льодовики сповзають з гір. Нижче снігової лінії вони тануть і дають початок гірським річкам
 
- Погляньте на карту. Назвіть гірські річки...
 
Слайд 8. Гірські річки: Колорадо, Колумбія.
 
VI. Повторення і узагальнення.
1. Що таке болота, як вони утворюються?
2. Чим відрізняються покривні і гірські льодовики.
3. Яке значення боліт, льодовиків?
 
VII. Підсумки уроку.
 
VIII. Домашнє завдання.
Категория: 6 клас | Добавил: Админ (16.04.2012)
Просмотров: 2890 | Теги: болот. условия для образования покр, горних ледовиков, образование | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
6 клас [21]
7 клас [22]
8 клас [11]
9 клас [10]
10 клас [23]
Вход/Регистрация
Наш опрос
Чертя что, а сбоку бантик. Это
Всего ответов: 271
Друзья сайта
  • Детки - Бедки
  • Погода в доме
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0