Конспект уроку" Вступ. Географія - наука про природу Землі". - 6 клас - Уроки географії - Каталог статей - Преподавание географии в школе
Суббота, 03.12.2016, 09:43 | Приветствую Вас Гость

Каталог статей

Главная » Статьи » Уроки географії » 6 клас

Конспект уроку" Вступ. Географія - наука про природу Землі".
Тема . Вступ. Географія – наука про природу Землі.
 
 Мета уроку: Сформувати уявлення про географію як про науку, розкрити значення географічних знань для людини та її господарської діяльності; вчити знаходити в різних джерелах знань і аналізувати знайдену інформацію , необхідну для вивчення географічних об'єктів і явищ різних територій Землі.Розкрити взаємозв'язок природи і людства в межах всієї планети.
 
Обладнання: атласи, карта півкуль, глобус, підручники, відеофрагменти.
 
I. Організаційний момент.
 
II. Актуалізація опорних знань і вмінь.
 
1. Скажіть, а які предмети ви вивчали у молодших класах, а потім і в 5 класі? Ой, як багато різних предметів! А я, пам'ятаєте? приходила до вас на урок природознавства . А урок був гра – мандрівка. Відкіля ви скільки цікавого дізналися про природні зони?
 
2. Що таке природа? Яка буває природа? Чим відрізняється жива природа від неживої? Наведіть приклади.
 Які ж ви все таки молодці. Так багато знаєте! Діти, а у цьому навчальному році ви будете вивчати новий предмет – географію.
 
III. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.
 
 Ми живемо на дивній, красивій планеті - Земля, нас оточує величезний і складний світ, який ми вважаємо своїм будинком. За його межі не виходять ні величаві хмари, що пливуть над нашою головою, ні люті тайфуни та урагани. Усередині нього знаходяться найвищі гори, найглибші океани, проходять повітряні траси літаків, залягають найглибші родовища корисних копалин. Ось саме це і вивчає наука географія( напис на дошці слова).Крім цього, на уроці ви дізнаєтеся як виникла ця цікава наука.
 
IV. Вивчення нового матеріалу.
 
 - А хто із вас знає грецьку мову? Ніхто? Це вже нікуди не годитьсяJ). А хочете я навчу вас трохи? Принаймні, два слова.
Ось погляньте на дошку.
Слово «географія" складається з двох латинських слів : "Гео" - Земля, "графос" - пишу.
 А тепер хто складе докупи ці два слова і скаже одним, ємким , як же перекладається на українську мову ця наука. Молодці. І правда, «землеопис».
 Географія довгий час займалася описом природи земної поверхні і населення окремих країн. Мандрівники відкривали нові землі і моря, кілька тисячоліть знадобилося, щоб описати земну поверхню і скласти географічні карти. Отже, ГЕОГРАФІЯ - наука, що вивчає поверхню землі як середовище, де виникло і розвивається людство. Назву цій науці дав давньо - грецький учений Ератосфен.
 Географія буває фізична і соціально- економічна. Фізика – це в перекладі: природа. Що вивчає фізична географія? Молодці.
Соціум(соціальна) – населення, а економіка – чим населення займається, щоб жити.
 Наведіть приклади об'єктів, які вивчає фізична географія,
 а які - соціально – економічна? Я почну, а ви  скажете, яка з географій вивчає цей об"єкт і доповните ще своїми прикладами.
 1. Дерево , комбайн, школа, лисиця...
- Діти , а навіщо ж нам потрібно вивчати географію? Ось різні навчальні предмети нам дуже необхідно знати , щоб:
Математика. Порахувати гроші в магазині(далі...)
Мова – написати матусі привітання (далі...)
Література- вміти гарно висловлювати свої почуття(далі...)
Фізкультура – бути здоровим і витривалим.
А для чого потрібно вивчати географію? Яка ваша думка?
 
2.В кожній науці є свої методи досліджень (метод дослідження - це спосіб, шлях пізнання).
 Часто використовуються такі методи досліджень:
- історичний,
-математичний метод,
-методи спостереження,
-моделювання та ін.
І ось методи досліджень на прикладі ваших маленьких братиків або сестричок. Сидить в манежику маленька дитина і спостерігає як мама готує їжу. Спостерігає – дивиться.( Спостереження). Малого зацікавило, а що там ото блакитне мерехтить під каструлею. Він переліз через стінку манежика і поповз до блакитного вогника( ось вам і похід, або екпедиція).Пальчиком постарався дотягнутися до вогника –обпікся. Ось вам і гіркий досвід – дослідження. То про які методи ми згадали?
Правильно : спостереження, експедиція, дослідження.
Ось такі методи ви не забудете, бо самі пройшли через них.Правда ж? :))
 
3.Географія довгий час займалася описом природи земної поверхні окремих країн. Мандрівники відкривали нові землі і моря, кілька тисячоліть знадобилося, щоб описати земну поверхню і скласти географічні карти. Вивчаючи земну поверхню люди, зрозуміли, що вона різноманітна. (Показ слайдів)
 Що зображено на слайдах, які ділянки земної поверхні? (гори, рівнини, моря, океани, місто, село)
Все це елементи земної поверхні.
 
 4. Джерела географічних знань.
Якщо вам хочеть водички, відкіля ви п'єте її, де шукаєте?
А джерело бачили колись?
Б'є з- під землі струмочок. Водичка чиста, прохолодна...Ось так би пив і пив...
А відкіля ми «п'ємо»- черпаємо знання про природу Землі? Давайте відкриємо підручник і переглянемо в ньому малюнки джерел географічних знань. Яке з них, на вашу думку найголовніше?
 
V.Закріплення нового матеріалу.
 
Отже:
1.Що таке «географія»?
2.Для чого необхідно вивчати цей предмет?
3. Відкіля можна черпати знання про природу і людей на планету? Назвіть джерела географічних знань.
4.Чим відрізняються фізична і соціально економічна географії?
 
VI.Домашнє завдання.
Категория: 6 клас | Добавил: Админ (25.08.2012)
Просмотров: 2771 | Комментарии: 1 | Теги: джерела географічних знань, географія, наука про Землю, методи досліджень | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
6 клас [21]
7 клас [22]
8 клас [11]
9 клас [10]
10 клас [23]
Вход/Регистрация
Наш опрос
Чертя что, а сбоку бантик. Это
Всего ответов: 268
Друзья сайта
  • Детки - Бедки
  • Погода в доме
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0