Конспект уроку "Способи зображення Землі на глобусі, плані , карті, аерофотознімку, космічному знімку. Масштаб,види масштабів". - 6 клас - Уроки географії - Каталог статей - Преподавание географии в школе
Суббота, 10.12.2016, 17:39 | Приветствую Вас Гость

Каталог статей

Главная » Статьи » Уроки географії » 6 клас

Конспект уроку "Способи зображення Землі на глобусі, плані , карті, аерофотознімку, космічному знімку. Масштаб,види масштабів".
Тема. Способи зображення Землі на глобусі, плані , карті, аерофотознімку, космічному знімку. Масштаб, види масштабів.
Мета: систематизувати знання про способи зображення Землі з курсу природознавства; формувати первинні знання про особливості зображення Землі на глобусі, географічній карті, плані місцевості, аерофотознімку; вчити пояснювати різницю між зображеннями земної поверхні на глобусі, плані, карті, аерофото- і космічних знімках. Продовжити формувати знання про масштаб; вчити розв'язувати задачі з переведення числового масштабу в іменований.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: підручник, атлас, глобус, карта півкуль, план місцевості, аерофотознімки, знімки земної поверхні з космосу.

                                                   Хід уроку
 I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
1. Яку форму мають планети Сонячної системи?
2. Як про це дізналися?
3. Яким чином можна одержати зображення поверхні Землі?
4.Що потрібно зробити, щоб на аркуші паперуі зобразити нашу школу?
 
 III. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.
 
Я хочу залишити в пам'яті частинку нашої природи. Але з часом, все рівно ці уявні малюнки стираються. Що ж мені робити, як зберегти надовго те, що важливе, прекрасне і не дуже. Може намалювати... («Відкритий мікрофон). Ми вели розмову про невелику частинку нашої планети. А як же можна зобразити Землю? Ось про це і піде мова сьогодні на уроці.
 
IV. Вивчення нового матеріалу.
 
1. Зображення Землі на глобусі, плані, карті, аерофотознімку, космічному знімку( перегляд слайдів, розповідь, порівняння).
2. Масштаб, види масштабів.
- Що таке «масштаб»? Що він показує, як його можна записати?
Числовий.
 Він тому так і називається, що записуючи його, ми використовуємо тільки числа. Наприклад, 1:200000.
Що це означає? А те, що кожен 1 см на папері – це 200000 см на місцевості. Показує, у скільки разів відстань на плані або карті менша за відстань на місцевості.
Іменований.
 О, у цього масштабу вже є не тільки цифри, але і літери. Тобто, розглядаючи попередній приклад, ми можемо з упевненістю сказати « в 1 см – 200000см".
З'являється слово «В» і»см».
 Лінійний .
А лінійний – ще цікавіший. Тому, що тут креслимо лінієчку, яка має рівні відрізки завдовжки 1 см, які відповідають відстані на місцевості.  Тобто, 1 см це 200000 тис см, а 2 см – вдвічі більше, три – втричі і т.д.
 Але ж погляньте, як незручно весь час писати великі цифри з багатьма нулями. Ось чому їх переводять у менші – м і км. Ми знаємо, що в 1 м – 100 см( два нулі) уявно викреслюємо їх. І ось у нас вже цифра – не 200000 см, а 2000 м. Вже менше писати. А тепер спробуємо їх перевести у км. Ск м у км? Викреслюємо три нулі. Ось і залишилася тільки цифра 2.
Але вже це два км. Ми можемо  сказати, що в 1 см 2 км.
Попрактикуємося.
Завдання 1. Переведіть іменований масштаб «в 1 см 500 м» у чис­ловий.
Щоб перевести іменований масштаб у числовий, потрібно метри (кілометри) перевести в сантиметри та записати у вигляді дробу: 500 х 100 = 50000.
Відповідь. 1:50000.
Завдання 2. Переведіть числовий масштаб 1:2000 в іменований. Щоб перевести числовий масштаб в іменований, необхідно знамен­ник перевести із сантиметрів у метри (якщо в знаменнику число має більш ніж п'ять нулів, слід перевести його в кілометри, пам'ятаючи, що в 1 км 100000 см): 2000:100 = 20.
Відповідь. В 1 см 20 м.
 
V.Закріплення матеріалу.
Тест.
 
1.Вигляд збоку дає:
а)малюнок;
б)аерофотознімок;
в)глобус;
г)план.
 
2. Найбільш точну форму Землі передає :
а)глобус;
б)карта;
в)план;
г) космічний знімок.
 
3. Найдрібніший з наведених масштабів:
а)1:3000;
б)1:5000;
в)1:30000;
г)1:50000;
 
4. На аркуші паперу можна зобразити більшу площу, якщо обрати менший масштаб:
а)так;б)ні;
 
5.Виконання практичної роботи.
 
VI. Підсумки уроку.
 
VI.Домашнє завдання.
Категория: 6 клас | Добавил: Админ (29.09.2012)
Просмотров: 4090 | Теги: види масштабів., аерофотознімку, космічному знімку. Масштаб, карті, Способи зображення Землі на глобусі, плані | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
6 клас [21]
7 клас [22]
8 клас [11]
9 клас [10]
10 клас [23]
Вход/Регистрация
Наш опрос
Чертя что, а сбоку бантик. Это
Всего ответов: 271
Друзья сайта
  • Детки - Бедки
  • Погода в доме
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0