Конспект уроку з географії "Клімат Землі. Фактори його формування."6 кл. - 6 клас - Уроки географії - Каталог статей - Преподавание географии в школе
Суббота, 10.12.2016, 17:40 | Приветствую Вас Гость

Каталог статей

Главная » Статьи » Уроки географії » 6 клас

Конспект уроку з географії "Клімат Землі. Фактори його формування."6 кл.
Тема: Клімат Землі, фактори його формування.
 
Мета: сформувати поняття «клімат», виявити фактори його формування, вчити наводити приклади впливу місцевих факторів на формування клімату; закріпити знання щодо причин нерівномірного розподілу сонячного тепла і світла на земній поверхні; розкрити значення знань про клімат для людини.
 
Обладнання: атласи, глобуси, кліматична карта.
Тип уроку: комбінований .
 
                                                 Хід уроку.
 
I.  Організаційна хвилина.
 
II. Опитування за питаннями.
 
1. Що таке погода?
2. Які чинники є головними у формуванні погоди?
3. Що таке прогноз погоди?
4. Естафета. На дошці – дві однакові таблиці. Беруть участь учні двох команд, по черзі заповнюючи береги своєї таблиці. Яка група закінчить першою заповнення таблиці – переможець.
 
 

Показники погоди Прилади
Перший учень:  температура другий учень:     термометр
 (і так далі за всіма показниками).
 
III. Актуалізація опорних знань.
 
1. Від чого залежить формування таких елементів погоди , як температура повітря, вологість?
2. Які погоди здебільшого характерні для нашої місцевості в різні сезони року? Чи повторюються вони з року в рік?
 
IV. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.
 
Давайте згадаємо, як почався сьогодні ваш день. Прокинулися, зробили зарядочку, почистили зубки, поснідали, подякували мамі за сніданок, одягнулися, пішли до школи. Так? Що далі? Отож: посиділи на уроках, пішли додому. Погралися, пообідали, повчили уроки, подивилися телевізор – і в ліжечко. Нічого не забули, все згадали? А завтра день буде починатися і закінчуватися по іншому? Правильно, майже так само. А післязавтра, через неділю? Тобто це буде повторюватися весь навчальний період. І така повторювальність подій називається режимом школяра. А ми знаємо, що літо у нашій місцевості буде теплим, зима помірною. І так з року в рік – погода буде повторюватися. Тобто, коли ваші дні школярські повторюються, ми називаємо це режимом школяра. А коли з року в рік погода буде повторюватися ,як ми це назвемо? ( прогнозована відповідь - погодний режим). Трохи не так. А як, ви спитаєте. Давайте і дізнаємося про це ,та  чому на Землі різні погоди, сьогодні на уроці. 
 
V. Вивчення нового матеріалу. 
 
                                      План.
1. Клімат.
 
2. Кліматотвірні чинники(фактори формування).
 
а)   географічна широта;
б)   рельєф , підстильна поверхня ;
в)   повітряні маси ;
г)   сусідство з морями;
д)   протяжність материка ;
 
3.     Робота з кліматичною картою. 
        Знайомство з легендою карти, ізотермами, кількістю опадів, мах та мін температури тощо.
 
VI.    Закріплення матеріалу.
        Запитання і завдання.
1.     Чим відрізняється клімат від погоди?
2.     Перелічить основні чинники формування клімату.
3.     Наведіть приклади впливу місцевих   факторів на формування клімату.
4.     Навіщо людині знати про клімат?
VII.  Підсумки уроку.
VIII. Домашнє завдання.
Категория: 6 клас | Добавил: Админ (23.02.2012)
Просмотров: 2987 | Теги: рельєф, підстильна поверхня, кліматотвірні чинники, Клімат | Рейтинг: 4.0/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
6 клас [21]
7 клас [22]
8 клас [11]
9 клас [10]
10 клас [23]
Вход/Регистрация
Наш опрос
Чертя что, а сбоку бантик. Это
Всего ответов: 271
Друзья сайта
  • Детки - Бедки
  • Погода в доме
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0