Гідросфера. Світовий океан. Урок у 7 класі. - 6 клас - Уроки географії - Каталог статей - Преподавание географии в школе
Суббота, 10.12.2016, 17:37 | Приветствую Вас Гость

Каталог статей

Главная » Статьи » Уроки географії » 6 клас

Гідросфера. Світовий океан. Урок у 7 класі.
Тема : Гідросфера. Світовий океан.
 
 
Мета : Продовжити формувати знання про Світовий океан, його складові частини; властивості вод, життя в океані; вчити учнів працювати з різними джерелами географічної інформації, використовувати їх  для кращого розкриття теми.
 
 
 
Обладнання: фізична карта світу, карта Світового океану, відеофільм " Життя в океані".
 
 
Тип уроку : рольова гра.
 
 
 
                                        Хід уроку.
 
 
-Вчитель.
 Добрий день, діти! Сьогодні на уроці ми гратимемося  в мандрівки, зорельоти. подорожі. Чи знайдеться мені у вашій грі місце?
 
-Учень.
А ви будете нашим консультантом, а коли щось стане  незрозумілим - допоможете .
 
-Вчитель .
Добре, з радістю.
 
-Командир космічного корабля.  
 
  Скільки часу летимо у космічному просторі...Думали, що наша експедиція із сузір"я Касіопеї закінчиться швидко, уже подолано сотні світлових років!  Мешканці нашої планети з великим нетерпінням чекають на  повернення експедиції. Їм потрібна вакцина від страшної хвороби, вірус якої занесли до нас з іншої галактики. А цю вакцину можна виготовити тільки на основі морської води. Але  у нас її немає...і ось ми в Сонячній системі.
 
-Комп"ютер корабля. 
Увага, наш корабель наближається до червоної планети - Марса. Відправляємо зонд.
 
-Командир. 
 Проаналізувати показники.
 
 
-Штурман.
Температура на більшій частині поверхні не перевищує -5 -15 градусів, лише на екваторі - + 10 за Цельсієм. На полюсах - 120 . Вода на Марсі є у невеликій кількості і то, лише на полюсах.
-Командир.
Наступна зупинка - Венера. Двигуни - на гіпершвидкість...
Комп"ютеру проаналізувати стан на планеті.
-Комп"ютер. 
 Життя немає. Трагічна доля планети почалася, коли Сонце зі стадії оранжевого спектрального класу перетворилося на жовту зірку з температурою 6000градусів. Його гаряче проміння. швидко висушило на планеті моря та спалило все живе, вода перейшла у газоподіібний стан та разом з вуглецем і азотом оповила планету. Температура на поверхні 475 градусів за Цельсієм.
-Командир.
Залишилася єдина надія - третя планета.
 
-Комп"ютер.
Увага, увага!  Усім на борту! Ми наближаємося до третьої планети Сонячної системи - Блакитної.
-Командир.
Прошу дати коротку характеристику планети.
 
-Комп"ютер.
Блакитна - третя, відносно Сонця, планета...Зареєстровано найнижчі форми життя - бактерії. віруси. Спостереження показали наявність більш високих форм організації життя.
 
-Командир.
Як довго ми летіли, багато планет промайнуло, але такої прекрасної планети я ще не бачив! Цікаво, чи є вода на ній?
 
-Комп"ютер.
Наявність гідросфери, океану підтверджено.
 
-Штурман.
 Пропоную відправити дослідників на Блакитну  з метою виявлення гідросфери  і дослідження вод океану. Мабуть, можна його назвати Світовим, бо займає надто велику площу планети.
 
-Командир. 
 Згода. Необхідно дізнатся про складові частини Світового океану, властивості води та органічний світ. Всьому екіпажу космічного корабля не забувати записувати у бортові журнали звіти дослідників. Одже сьогодні ( записує дату на дошці)2025 року.Тема нашого дослідження : "Гідросфера. Світовий океан." (Записує тему на дошці) .
 
Прошу дослідників звітувати.
 
1. Складові частини Світового океану .
 Учень розповідає про складові частини Світового океану, походження назв океанів).
-Вчитель.
Увага, діти! потрібно завантажити комп"ютер корабля інформацією.( Веде опитування)
-  Який океан за площею найбільший?
-  У якому океані є море без берегів? Хто з мореплавців дав назву Тихому океану? Чому він так назвав його?
-  Чим відрізняється затока від окраїнного моря? Накреслити схему на дошці.
 
2. Властивості вод.
 
( після розповіді учня, на дошці схематично виводиться запис залежності солоності вод від температури, опадів, річок, які впадають у море чи океан.)
 
 
С =  T, без дощів,  не  впадають річки.
 
с  =    т, випадають опади, впадають річки.
 
3. Течії в океані.
 
-А чи впливають океани, течії на клімат материків? Як саме? Що станеться, якщо течія Гольфстрім змінить напрям трохи на захід?
 
4.  Життя у Світовому океані.( Перегляд відеоролика).
 
-Вчитель.
Діти, поки ви досліджуєте Світовий океан, а я б хотіла порибалити. Де ж це зробити краще на Землі?У  якому океані? Де саме? ( Встановлюється взаємозв"язок : (клімат- глибина- планктон - нектон).
 
5.  Стан вод Світового окевну.
 
( Дослідники роблять висновки про забруднення вод Світового океану).
-Штурман .
Може розповімо землянам, що потрібно берегти воду, бо океан - колиска всього живого. Адже, якщо забруднювати його такими темпами, то океан втратить здатність до самоочищення, а це призведе до катастрофи.
 
-Командир.
Ні, ми не можемо втручатися у події на іншій планеті. Вважаю, що і тут живуть розумні люди, які можуть оцінити усю важливість Океану і необхідність його охорони. Наповніть цистерни морською водою. Вирушаємо...У добру путь!  Прощавай, прекрасна блакитна планета. ( Звучить " Космічна музика " Зодіак").
Учитель робить висновки, оцінює роботу учнів. Кожна група здає командирові корабля письмовий звіт.
 
Примітка. Підготовка до уроку- подорожі починається за 2-3 тижні. Групам роздаються запитання та рекомендується література, яку можна використовувати, готуючись до уроку.
Категория: 6 клас | Добавил: Админ (25.10.2011)
Просмотров: 1326 | Теги: урок- мандрівка, гідросфера, Урок у 6 класі, Світовий океан. | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
6 клас [21]
7 клас [22]
8 клас [11]
9 клас [10]
10 клас [23]
Вход/Регистрация
Наш опрос
Чертя что, а сбоку бантик. Это
Всего ответов: 271
Друзья сайта
  • Детки - Бедки
  • Погода в доме
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0