Конспект уроку "Трудові ресурси. ", 10кл - 10 клас - Уроки географії - Каталог статей - Преподавание географии в школе
Среда, 07.12.2016, 13:34 | Приветствую Вас Гость

Каталог статей

Главная » Статьи » Уроки географії » 10 клас

Конспект уроку "Трудові ресурси. ", 10кл
Тема. Трудові ресурси.
Мета: Повторити поняття  «трудові ресурси», «економічно активне населення», «безробіття»;виявити особливості соціальної і професійної структури населення розвинених країн; вчити порівнювати кількість та структуру зайнятості населення в країнах різного типу; розвивати навички порівняння (структуру зайнятості населення країн світу); виховувати почуття відповідальності, акцентувати увагу на значенні рівня кваліфікації трудових ресурсів для господарського розвитку країн.
Тип уроку: нових знань.
Обладнання: підручник, атласи, зошит для практичних робіт.
                                  Хід уроку.
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
1. Назвіть суттєві ознаки понять «трудові ресурси», «економічно – активне населення».
2. Які особливості соціальної і професійної структури населення України?
3. Поясніть причини неповної зайнятості трудових ресурсів. Який рівень безробіття в Україні?
III. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.
Перед країнами з різними типами вікової структури постає багато проблем і серед них – кількість і якість трудових ресурсів.Особливо якість , тому, що під «якістю" розуміють кваліфікованість, що пов'язана з рівнем освіти, станом здоров'я.
 
IV.Вивчення нового матеріалу.
1. Вікова структура населення.
Розрізняють два типи вікової структури населення, що відповідають типам його відтворення:регресивний і прогресивний. Для прогресивної структури населення характерна перевага дітей, для регресивної – прабатьків при незмінних відсотках батьків. Прогресивна, як правило, властива країнам, що розвиваються, з молодим населенням, регресивна – економічно розвиненим країнам зі старим населенням.
2. Економічно – активне населення.
Про ступінь залучення трудових ресурсів у виробництво свідчить показник економічно активного населення, тобто частки трудових ресурсів, що реально зайнята у господарській діяльності. Іншою групою є безробітні.Частка економічно – активного населення визначається у відсотках відносно загальної кількості мешканців країни. Вона залежить від ступеня залучення людей у виробництво, часу, що необхідний на освіту, пенсійного віку.У високорозвинених країнах показник економічно – активного населення становить 50-60 відсотків, а у країнах, що розвиваються 30-40 відсотків від загальної кількості населення. Неоднаковий є розподіл економічно активного населення за сферами діяльності у виробництві. У розвинених країнах більш як половина працюючих зайняті у невиробничій сфері, тоді як у країнах, що розвиваються , 75 – 90% працюють у сільському господарстві.
3.Практична робота №1. Порівняльна оцінка трудових ресурсів і зайнятості населення в основних сферах господарства країн та регіонів світу.
Завдання. На основі аналізу карти трудових ресурсів світу і тексту підручника заповнити таблицю.
Категория: 10 клас | Добавил: Админ (30.09.2012)
Просмотров: 4156 | Комментарии: 1 | Теги: відтворення, 10кл, безробіття, зайнятість, Конспект уроку Трудові ресурси. Пра | Рейтинг: 4.2/20
Всего комментариев: 1
1  
А заповнені таблиці знаходяться у розділі " Довідкові матеріали". Облом креслити. легше скинути файлом.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
6 клас [21]
7 клас [22]
8 клас [11]
9 клас [10]
10 клас [23]
Вход/Регистрация
Наш опрос
Чертя что, а сбоку бантик. Это
Всего ответов: 271
Друзья сайта
  • Детки - Бедки
  • Погода в доме
  • Статистика

    Онлайн всего: 2
    Гостей: 2
    Пользователей: 0